Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Často na našich internetových stránkách informujeme o různých nebezpečích, které se týkají nesprávného nastavení uživatelského profilu na Facebooku. Nejčastější chyby se týkají především zveřejňování osobních údajů, ke kterým samozřejmě patří adresa bydliště, telefonní číslo, e-mailová adresa a u mladých uživatelů např. i adresa školy, na kterou dochází. Stejně tak je tomu i u informací, které v prostředí sociální sítě sdílíme a jejichž prostřednictvím o sobě prozrazujeme více, než bychom museli a je vhodné pro naši bezpečnost.

Přinášíme podrobný návod, jak si nastavit účet na Facebooku tak, aby bylo zachováno vaše soukromí při minimalizaci potenciálních rizik, které jeho nesprávným užíváním vznikají.

Facebook – www.facebook.com – je sociální síť, která ve svých uživatelích vzbuzuje dojem, že na ní mohou mít soukromí a zveřejňovat tam informace, které jsou určeny pouze omezenému okruhu lidí. Pamatujte si, že jakákoliv internetová služba, ať už je to sociální síť, nebo konkrétně Facebook, je veřejným prostorem a cokoliv na Internetu zveřejňujete, zveřejňuje v místě, kde se k tomu může dostat kdokoliv.

Podrobný návod, jak nastavit facebookový účet, naleznete zde.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd