Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Říjen byl ve znamení růstu hlášení, a to především ohledně problémů uživatelů s Facebookem. Stále více se objevují případy kyberšikany, a to především mezi mládeží. Rostou také útoky na učitele, kdy žáci zakládají např. falešné stránky konkrétních učitelů, na kterých za ně vystupují a různými způsoby (prostřednictvím fotek, videí a pomluvami) je šikanují.

Horké lince se podařilo ve spolupráci s Facebookem zrušit několik falešných profilů a útočných stránek. Můžeme např. zmínit falešný profil dívky, který založil její bývalý partner a vystavoval její intimní fotografie, nebo profil homosexuálního muže, jehož bývalý partner na tomto profilu pomlouval. Mezi další úspěchy patří pomoc občanskému sdružení, provozujícímu útulky pro psy, které se stalo terčem pomluv na facebookové stránce zaměřené proti této organizaci.

Horká linka je nadále aktivní v boji proti dětské pornografii, kdy přijímá hlášení od internetových uživatelů a zahraničních partnerských linek a ve spolupráci s provozovateli stránek, na kterých je obsah uložen a s Policií ČR se snaží daný obsah smazat.

K čemu Horká linka slouží?

Internetová Horká linka je kontaktní centrum, které přijímá hlášení týkající se nezákonného a nevhodného obsahu na internetu. Prvořadým cílem Horké linky je odstranění nezákonného obsahu z internetu v co nejkratší době od chvíle, kdy se o takovém obsahu v síti dozvíme. Horká linka je provozována v rámci projektu Saferinternet.cz.
Uživatelé mohou využít anonymní formulář na www.ohlaste.horkalinka.cz nebo mail s možností zpětné vazby Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Nejdůležitější ze všeho je poskytnout nám přesnou URL adresu dané stránky na Facebooku, dále pak popsat důvod nahlášení stránky, a to co nejpodrobněji. Pomocí formuláře můžete poslat své hlášení anonymně (pokud sami neuvedete kontakt).

Anonymní hlášení vyžaduje, aby byl problém detailně popsán. Doporučujeme také danou stránku ofotit (pomocí tlačítka klávesnice Print Screen) a uložit jako přílohu hlášení. V případě chybějících podstatných informací nemůžeme případ vyřešit.

E-mailové hlášení: Pomocí e-mailu se dá aktivně a efektivně komunikovat, požádat o doplnění potřebných informací a vyřešit tak případ rychleji. Proto tento postup preferujeme.

Více z této kategorie: « Jak na stížnosti na Facebooku?
zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd