Logo
Vytisknout tuto stránku

Téma měsíce: Get Online Week 2012

Get Online Week (GOW) 2012 je kampaň k minimalizaci digitálního vyloučení. Letos proběhne v posledním březnovém týdnu (26.-30. března) v evropských telecentrech: místech veřejného připojení k internetu, knihovnách, vzdělávacích a neziskových organizacích.

Kampaň organizuje sdružení Telecentre-Europe AISBL s podporou Evropské komise a řadou mezinárodních společností, včetně UPC/Liberty Global, European Broadcasting Union a Telecentre.org.

Get online week 2012 pomůže lidem připojit se k internetu, získat nové důležité komunikační dovednosti a obohatit svůj život. Propojí 5000 telecenter v nejméně 50 zemích Evropy, Euroazie a Afriky, kde osloví nejméně 200 000 lidí. Telecentra letos využijí nové výukové online nástroje zaměřené na témata mezigenerační výměny znalostí, zaměstnatelnost mladých lidí, aktivní stárnutí, občanská angažovanost, sociální práce a ženy v komunikačních technologiích (ICT).V České republice koordinuje národní kampaň Agentura pro evropské projekty & management (EPMA), realizátorem je Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Cílem kampaně je přispět k osvětě a zvyšování online dovedností ve výše uvedených oblastech.

Hlavní aktivity kampaně:
Test IT dovedností IT FITNESS | Test schopností vlastního rozvoje SKILLAGE (En) | Zjednodušte používání internetu pro své blízké vytvořením stránky s internetovými tlačítky Internet Buttons (En)
více zde

Copyright © Národní centrum bezpečnějšího internetu
Our website is protected by DMC Firewall!