Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Díky skvělé práci našeho #eSafetyLabel+ týmu vám můžeme nabídnout nejnovější sadu zdrojů pro vaši pedagogickou praxi. Týkají se "páteře" školní bezpečnosti, její infrastruktury. http://bit.ly/eSLresources

K dispozici je také mnoho materiálů s tématy kyberšikany a pravidel nastavení používání digitálních a online technologií na škole. Všechny materiály jsou připraveny pedagogy pro pedagogy.


Význam internetu a sociálních sítí v životě mladých lidí neustále stoupá. Využívají jej intenzivně a poměrně rychle si osvojují elektronická zařízení a nejnovější formy digitálních médií. Mnoha mladým lidem, obzvláště ze sociálně ohrožených skupin, chybí schopnost plně využít potenciál digitálních technologií v každodenním životě. Právě v těchto případech můžou nahradit roli rodiny škola, sociální pracovníci, preventisté a další odborníci pracující s mládeží.

Digitální gramotnost ještě stále není integrována ve vzdělávacích programech zaměřených na sociální práci. Stejně tak ani neexistuje institucionalizovaná a systematická podpora dalšího vzdělávání digitální problematiky pro pracovníky s mládeží. V rámci projektu Digital Skills for You(th) vzniknou nové výukové materiály, které pomohou překonat mezery mezi vzdělávacími programy a realitou. Už nyní jsou k dispozici kurzy s tématikou:

Algoritmy,
Programování,
– Kyberšikana,
Ochrana dat,
Digitální fenomén,
Gaming,
– Sociální média.

Primární cílovou skupinou kurzu jsou odborníci pracující s mládeží, zejména pak ze sociálně ohrožených skupin.

Komu jsou kurzy určeny:

– pracovníkům s mládeží, kteří si chtějí zlepšit své znalosti v oblasti digitálních témat a dál je
předávat svým svěřencům,
– pedagogům, sociálním pracovníkům, pracovníkům Informačních center pro mládež,
– výchovným poradcům, pracovníkům DDM,
– všem, kdo mají zájem si zopakovat/zlepšit své kompetence v digitálních oblastech.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
Our website is protected by DMC Firewall!