Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Skončila kampaň Get Online Week – zájem o ni v mnohém překonal očekávání

Kampaň Get Online Week, která proběhla poslední březnový týden s cílem vzbudit zájem o digitální technologie,zlepšování vlastních schopností práce s nimi a rozšířit znalosti v oblasti online technologií je u konce. V jejím rámci proběhlo mnoho informačních kampaní ve více než 10 000 telecentrech a 50 zemích v Evropě, Asii a Africe. Vzdělávací organizace, knihovny, neziskové organizace a veřejná místa přístupu k internetu nabídly podporu rozšíření znalostí v užívání internetu prostřednictvím mnoha rozličných aktivit.

Počítadlo přístupů na stránku kampaně Get Online Week se zastavilo na hodnotě 142 544 návštěv, což ještě zdaleka nevypovídá o celkovém zájmu o kampaň a jejím dopadu. Dalších minimálně 10 000 uživatelů si vyzkoušelo test vlastních dovedností Skillage a více než 60 000 účastníků kampaně zaujaly další internetové nástroje, které telecentra nabízela v průběhu minulého týdne.

Tým realizátorů kampaně Get Online Week zároveň děkuje všem organizátorům, národním partnerům a všem dalším organizacím za plodnou a přínosnou spolupráci.V rámci kampaně Get Online Week, jejímž cílem je především vzbudit zájem o digitální technologie, sebevzdělávání v oblasti online technologií a rozšiřování vlastních schopností, promluvila Neelie Kroes, vice-presidentka Evropské komise, zodpovědná za digitální agendu.

Na přiloženém videu můžete shlédnout výňatky z uvítacího projevu Neelie Kroes. Video také přibližuje výukové nástroje Internet Buttons a Skillage, které lze vyzkoušet v rámci kampaně Get Online Week 2012, ale samozřejmě i kdykoliv po jejím ukončení. Podle vlastních slov Neelie Kroes je jejím snem, aby všichni v Evropě měli přístup k internetu. To ale není jen sen, je to slib parlamentu, radě a celé společnosti.

Na videu můžete shlédnout výňatky z uvítacího projevu Neelie Kroes:

"Mým snem je, aby všichni v Evropě měli přístup k internetu. To ale není jen sen, je to slib parlamentu, radě a společnosti… je to vše o digitálním začleňování v nejširším smyslu slova: vyhledávání práce pro mladé lidi, pomáhat generacím učit se jeden od druhého, podporovat aktivní stárnutí a propagovat občanskou angažovanost… Velmi dobře jste to udělali, jste naši digitální hrdinové a já chci zatleskat všem digitálním hrdinům!"

Video také objasňuje výukové pomůcky: Internet Buttons a Skillage, které jsou používané v průběhu kampaně Get online week 2012.

Krátká videa z aktivit pro podporu kampaně Get Online Weeek, můžete shlédnout na následujících odkazech:

Pořad Sama doma České televize
Setkání s internetovými ambasadory v kancelářích Národního centra bezpečnějšího internetu
Workshop na téma Get Online Week ve spolupráci s partnerem kampaně, organizací EPMA

 

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd