Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Národní centrum bezpečnějšího internetu vyhlašuje další ročník oblíbené soutěže
Znáte zajímavou internetovou stránku s obsahem vhodným pro děti ve věku 6 až 12 let? Myslíte si, že by mohla být dobrým vzorem pro další tvůrce internetových stránek? Nominujte ji do naší soutěže o "Nejlepší webovou stránku pro děti" a pomozte našim nejmenším poznávat svět internetu bezpečně a z jeho pozitivní stránky.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích:

Kategorie mladých tvůrců

V této kategorii se do soutěže mohou přihlásit všichni tvůrci webových stránek pro děti, jejichž věk je v rozpětí 12 až 17 let. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek mladých tvůrců najdete zde.

Kategorie dospělých tvůrců

V této kategorii mohou své webové stránky nominovat tvůrci, kteří dosáhli věku minimálně 18 let. Své projekty webových stránek mohou samozřejmě přihlásit i organizace, včetně profesionálních. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek dospělých tvůrců a organizací najdete zde.
Podle jakých obecných kritérií bude hodnocen obsah?

  • Prospěch pro cílovou skupinu
  • Atraktivita
  • Použitelnost
  • Bezpečnost
  • Komerční hlediska

Kriteria byla vytvořena mezinárodním týmem odborníků a doporučena Evropskou komisí. Slouží také jako obecný návod pro tvorbu pozitivních webových stránek pro začínající uživatele z cílové skupiny dětí raně školního věku a prvního stupně ZŠ.

Co je cílem soutěže?
Cílem naší soutěže je poukázat na pozitivní a kvalitní obsah na internetu, který je určen především dětem ve věku 6 až 12 let. Stránky by měly být pro děti zábavné, poučné, měly by dětem nabízet inspiraci a povzbuzovat jejich fantazii, a v neposlední řadě i podnítit jejich zvědavost pro objevování nových možností. Zároveň se touto soutěží snažíme propagovat pravidla pro tvorbu kvalitního obsahu.

Internetovou stránku s pozitivním obsahem pro děti můžete nominovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pošlete nám URL adresu Vámi nominované stránky, kontaktní osobu, případně kontakt na jejího autora. Nominace webových stránek probíhá do 30. dubna 2012, poté provede komise, složená z odborníků Národního centra bezpečnějšího internetu, vyhodnocení. Výsledky budou poté zveřejněny 10. května 2012.

Neváhejte a nominujte internetové stránky s pozitivním obsahem pro děti do naší soutěže! Pomůžete tak našim nejmenším poznávat svět internetu pozitivně a bezpečně.

Těšíme se na Vaše příspěvky.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!