Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Národní centrum bezpečnějšího internetu pořádá ve spolupráci s Ústavně-právním výborem Senátu Parlamentu ČR, pod osobní záštitou jeho předsedy, senátora JUDr. Miroslava Antla, další ročník oblíbené konference o problematice bezpečnosti v prostředí online. Konference proběhne v prostorách Senátu 29. května 2012. Oficiálními partnery konference jsou společnosti český Google a Telefónica ČR.

Akce navazuje na úspěšnou konferenci „Prevence internetové kriminality a děti: technologie,edukace, legislativa“, která proběhla v červnu loňského roku s účastí více než 140 odborníků z celé České republiky.

Na konferenci bude kladen důraz na uplatňování a sdílení praktických zkušeností odborníků z oboru informačních technologií a komunikací, pedagogů, odborníků z oblasti prevence a právníků.Prostor k vyjádření na konferenci dostanou i zástupci dětí, které představí své vidění bezpečnostních problémů spojených s bezpečnějším užíváním internetu a své názory na jejich řešení. Letos se bude diskuze točit především kolem občanských práv mladých lidí a prevence v oblasti rizik chování online.

Zvláštní pozornost bude věnována tématu mezigeneračního dialogu a jeho potřeby, který vychází z iniciativy „Mluvte s námi“, jež má za cíl otevřít oboustranně přínosnou diskuzi mezi mladou generací a seniory nejen o otázkách internetové bezpečnosti.

Vstup na konferenci je pro registrované uživatele zdarma. Více informací o konferenci lze nalézt na webových stránkách konference.ncbi.cz. Z průběhu konference zpracujeme reportáž, která bude na uvedených stránkách umístěna také, a to i včetně prezentací řečníků, kteří nám k jejímu zveřejnění udělí svůj souhlas.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
Our website is protected by DMC Firewall!