Logo
Vytisknout tuto stránku

Se stále větším rozvojem internetu se množí výskyt i formy hrozeb, spojených s jeho užíváním. Proto se na internetu objevují nové výchovně-vzdělávací portály, které se snaží formou interaktivních prvků působit na možné oběti kyberšikany, tedy především žáky a mladé uživatele internetu. Některé z nich mají i širší zaměření a vystihly trend kyberšikany učitelů.

K větší informovanosti o kyberšikaně se snaží přispívat různé neziskové organizace pomocí osvětových webů, přednášek na školách, konferencí, seminářů a dalších aktivit. Jednou z těchto organizací je i naše Národní centrum bezpečnějšího internetu, které provozuje vzdělávací web Bezpečně-online.cz, informační web Saferinternet.cz a službu Horkalinka.cz. Ta napomáhá bránit šíření ilegálního obsahu (především zobrazování zneužívaných dětí) na internetu na základě podnětů jeho uživatelů. Ve spolupráci s evropským centrem sítě Facebook, která pracuje v Irsku, nabízí Horká linka možnost rychlého a efektivního odstranění stížností na škodlivé projevy také na sociální síti facebook.


Na webové stránce www.bezpecne-online.cz je pro zájemce ze strany pedagogů také k dispozici mnoho zajímavých a detailně zpracovaných metodických pomůcek, které jsou připraveny pro přímou výuku a práci s žáky. Metodické pomůcky tematicky postihují všechny aktuální oblasti práce s internetem včetně sociálních sítí, on-line her, zásad internetové komunikace a mnoha dalších, z hlediska bezpečné a zodpovědné práce s internetem.


 

Navštivte náš Youtube kanál


 

Naleznete nás také na sociální síti Facebook. Ve skupině Saferinternet.cz nebo ve skupině bezpečně-online.cz. Přidejte si tyto profily k oblíbeným a mějte vždy informace z první ruky.

Copyright © Národní centrum bezpečnějšího internetu
Our website is protected by DMC Firewall!