Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Na Horkou linku nám často přicházejí hlášení týkající se problémů s Facebookem. Jedná se zejména o různé formy kyberšikany, zesměšňování a znevažování lidí. Nejběžnějším případem je vytvoření fiktivní stránky/profilu osoby a následné pomlouvání a další útoky na tuto osobu prostřednictvím právě vytvořeného profilu.

Existuje několik možností, jak se proti takovému jednání bránit či jak obecně řešit problémy na Facebooku:

1. Kontaktní formulář Horké linky:

Na Facebooku existuje řada kontaktních formulářů, kde lze popsat určitý problém mnohem podrobněji. Na tyto formuláře se dostanete přes rozcestník Facebook.com/help. Najdete tam obecné odpovědi na časté dotazy ohledně používání Facebooku. Na konci stránky najdete seznam kontaktních formulářů, které mají vyšší prioritu, s popisem jejich využití.

2. Horká linka projektu Saferinternet.cz

Pro ty nejurgentnější případy, kdy se cítíte přímo ohroženi, poškozováni či z jiného důvodu chcete řešit případ na Facebooku co nejrychleji, byl díky součinnosti s mezinárodní sítí INHOPE a INSAFE zřízen speciální kontakt na naší Horké lince. Operátoři Horké linky podnět vyhodnotí a předají kontaktnímu centru Facebooku. Hlášení poslaná přes Horkou linku jsou řešena rychle a s nejvyšší prioritou. Výhodou je také možnost případ popsat do těch nejmenších detailů, není zde omezení vybírat z předdefinovaných možností.

Pro zaslání takovéhoto hlášení využijte formulář http://ohlaste.horkalinka.cz/ Horké linky či přímo náš e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nejdůležitější ze všeho je poskytnout nám přesnou URL adresu dané stránky na Facebooku, dále pak popsat důvod nahlášení stránky, a to co nejpodrobněji. Pomocí formuláře můžete poslat své hlášení anonymně (pokud sami neuvedete kontakt). Anonymní hlášení vyžaduje, aby byl problém detailně popsán. V případě chybějících podstatných informací nemůžeme případ vyřešit. Proto se přikláníme k využití e-mailu, kde lze aktivně a efektivně komunikovat, požádat o doplnění potřebných informací a vyřešit tak případ rychleji.

Pomozte nám udělat internet bezpečnější. Netolerujte nezákonný obsah v síti.
Narazili jste na dětskou pornografii? Obtěžuje Vás někdo na internetu? Nalezli jste nezákonný obsah? Jste obětí kyberšikany? Ohlaste takovou skutečnost na naši Horkou linku.

K čemu naše Horká linka slouží?
Internetová Horká linka je kontaktní centrum, které přijímá hlášení týkající se nezákonného a nevhodného obsahu na internetu. Prvořadým cílem Horké linky je odstranění
nezákonného obsahu z internetu v co nejkratší době od chvíle, kdy se o takovém obsahu v síti dozvíme.

Jak se na Horkou linku obrátit?
Ohlásit nezákonný obsah nebo nám oznámit svůj problém můžete pomocí formuláře http://www.ohlaste.horkalinka.cz/ nebo nám můžete napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Veškerá hlášení můžete provádět anonymně. Více informací o naší službě najdete na internetové adrese www.horkalinka.cz nebo nově na Facebooku Horké linky.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
Our website is protected by DMC Firewall!