Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Aktuálně: Národní centrum bezpečnějšího internetu spustilo nový web věnovaný dětským internetovým stránkám

NCBI spustilo nové webové stránky, které jsou věnovány dětským webům. Aktuálně na ní také probíhá soutěž o "Nejlepší online obsah pro děti 2012".

Soutěž je určena jak mladým tvůrcům webových stránek, tak i profesionálům, kteří se tvorbou webů mají bohaté zkušenosti a živí se jí. Současný internet je určen především pro dospělé uživatele, přitom jednu z nejsilnějších a stále rostoucích skupin uživatelů tvoří děti a mládež. Proto je cílem soutěže je poukázat na stránky, které jsou určené dětem ve věku 6 až 12 let, a jsou obsahově a graficky provedeny tak, aby si dítě z jejich užívání odneslo jen pozitivní zkušenost. Stránky by měly pobavit, rozvíjet dětskou fantazii, informovat a nabídnout možnost naučit se novým schopnostem při používání počítače a internetu.

Kritéria pro hodnocení webových projektů pro děti z uvedené cílové skupiny jsou připraveny odborníky z Evropské komise a měly by zároveň sloužit jako návod, nebo chcete-li kuchařka, podle které je možné při tvorbě pozitivního obsahu, určeného dětské cílové skupině, postupovat.
Více informací se dozvíte na stránce prodeti.ncbi.cz.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!