Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Aktuálně: Národní centrum bezpečnějšího internetu spustilo nový web věnovaný dětským internetovým stránkám

NCBI spustilo nové webové stránky, které jsou věnovány dětským webům. Aktuálně na ní také probíhá soutěž o "Nejlepší online obsah pro děti 2012".

Soutěž je určena jak mladým tvůrcům webových stránek, tak i profesionálům, kteří se tvorbou webů mají bohaté zkušenosti a živí se jí. Současný internet je určen především pro dospělé uživatele, přitom jednu z nejsilnějších a stále rostoucích skupin uživatelů tvoří děti a mládež. Proto je cílem soutěže je poukázat na stránky, které jsou určené dětem ve věku 6 až 12 let, a jsou obsahově a graficky provedeny tak, aby si dítě z jejich užívání odneslo jen pozitivní zkušenost. Stránky by měly pobavit, rozvíjet dětskou fantazii, informovat a nabídnout možnost naučit se novým schopnostem při používání počítače a internetu.

Kritéria pro hodnocení webových projektů pro děti z uvedené cílové skupiny jsou připraveny odborníky z Evropské komise a měly by zároveň sloužit jako návod, nebo chcete-li kuchařka, podle které je možné při tvorbě pozitivního obsahu, určeného dětské cílové skupině, postupovat.
Více informací se dozvíte na stránce prodeti.ncbi.cz.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
Our website is protected by DMC Firewall!