Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Národní centrum bezpečnějšího internetu se letos zúčastnilo slavnostního předání cen, které proběhlo v prostorách Základní školy Vratimov, jejíž třídy se umístily hned na čtyřech příčkách v celkovém hodnocení výsledků soutěže; včetně těch nejvyšších. 

Kromě velkého množství cen, které pro výherce připravil sponzor soutěže, Era Poštovní spořitelna, že žáci mohli radovat i z příjemného zpestření jejich všedního školního dne. Zástupci sponzora pro žáky připravili i nafukovací hrad, kde se po slavnostním předání všech cen výherci mohli alespoň na chvíli uvolnit před návratem do svých lavic. Jen byla škoda, že díky medardovskému charakteru počasí byli žáci o svůj zasloužený čas relaxace ochuzeni náhle příchozím deštěm.

PaySecCup byla vědomostní soutěž, která probíhala po celou část školního roku 2012/2012. V jednotlivých měsíčních kolech soutěže žáci z jednotlivých třídních kolektivů odpovídali vždy na aktuální sadu otázek, které se týkali i problematiky bezpečného užívání internetu. Cílem tak bylo nejen rozšířit znalosti žáků ve zmíněné oblasti, ale také zábavnou a hravou formou přispět k jejich praktickým zkušenostem v oblastech vyhledávání na internetu, třídění a ověřování informací a dalších činnostech, které patří dnes ke každodenní rutině práce v online prostředí. Na organizaci soutěže se spolu s Národním centrem bezpečnějšího internetu podílely organizace Ergotep a Era Poštovní spořitelna. Více z předání cen a celé soutěži se lze dozvědět na stránkách zde.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd