Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Projekty: Natáčení hraných filmů na téma kyberšikany

Národní centrum bezpečnějšího internetu připravuje sérii pěti krátkých hraných filmů na témata elektronického násilí ve školním prostředí. Na scénáři spolupracoval MgA. Luboš Pavel, zkušený scénárista a kameraman, a PhDr. Michal Kolář, přední český odborník na prevenci a řešení šikany.

Natáčení se ujala společnost Prosperita o.p.s., specializovaná na produkci a výrobu osvětových a výukových filmů. Ve filmech vystupují žáci a studenti základních a středních škol. Pro většinu z nich nejde o první hereckou zkušenost, své herecké křesty si mnozí zažili již na prknech divadel. Filmy se téma snaží přiblížit syrovou a pro mladé lidi zajímavou formou.

Příběhy s pracovními názvy „Dostaneme tě, ty špíno!", „Hnusná držka“, „Oslí uši“, „Nikdy nevíš…“ a „Ukaž, co umíš“ zpracovávají nejrůznější formy kyberšikany mezi žáky či namířené vůči učiteli a kybergoomingu. Jednotlivé příběhy budou komentovány odborníky z řad psychologů, právníků a policistů. Série filmů bude využívána ve školách jako výuková pomůcka při výuce bezpečného a etického užívání internetu a moderních technologií. Vzniká v rámci projektu OP VK „Škola bezpečně online“. Dokončení je plánováno na září letošního roku.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!