Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Národní centrum bezpečnějšího internetu připravuje sérii pěti krátkých hraných filmů na témata elektronického násilí ve školním prostředí. Na scénáři spolupracoval MgA. Luboš Pavel, zkušený scénárista a kameraman, a PhDr. Michal Kolář, přední český odborník na prevenci a řešení šikany.

Natáčení se ujala společnost Prosperita o.p.s., specializovaná na produkci a výrobu osvětových a výukových filmů. Ve filmech vystupují žáci a studenti základních a středních škol. Pro většinu z nich nejde o první hereckou zkušenost, své herecké křesty si mnozí zažili již na prknech divadel. Filmy se téma snaží přiblížit syrovou a pro mladé lidi zajímavou formou.

Příběhy s pracovními názvy „Dostaneme tě, ty špíno!", „Hnusná držka“, „Oslí uši“, „Nikdy nevíš…“ a „Ukaž, co umíš“ zpracovávají nejrůznější formy kyberšikany mezi žáky či namířené vůči učiteli a kybergoomingu. Jednotlivé příběhy budou komentovány odborníky z řad psychologů, právníků a policistů. Série filmů bude využívána ve školách jako výuková pomůcka při výuce bezpečného a etického užívání internetu a moderních technologií. Vzniká v rámci projektu OP VK „Škola bezpečně online“. Dokončení je plánováno na září letošního roku.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!