Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Na Horkou linku nám často přicházejí hlášení týkající se problémů s Facebookem. Jedná se zejména o různé formy kyberšikany, zesměšňování a znevažování lidí. Nejběžnějším případem je vytvoření fiktivní stránky/profilu osoby a následné pomlouvání a další útoky na tuto osobu prostřednictvím právě vytvořeného profilu.

Pro ty nejurgentnější případy, kdy se cítíte přímo ohroženi, poškozováni či z jiného důvodu chcete řešit případ na Facebooku co nejrychleji, byl díky součinnosti s mezinárodní sítí INHOPE a INSAFE zřízen speciální kontakt na naší Horké lince. Operátoři Horké linky podnět vyhodnotí a předají kontaktnímu centru Facebooku. Hlášení poslaná přes Horkou linku jsou řešena rychle a s nejvyšší prioritou. Výhodou je také možnost případ popsat do těch nejmenších detailů, není zde omezení vybírat z předdefinovaných možností.

 

Pro zaslání takovéhoto hlášení využijte anonymní formulář http://ohlaste.horkalinka.cz/ Horké linky či přímo náš e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Nejdůležitější ze všeho je poskytnout nám přesnou URL adresu dané stránky na Facebooku, dále pak popsat důvod nahlášení stránky, a to co nejpodrobněji. Pomocí formuláře můžete poslat své hlášení anonymně (pokud sami neuvedete kontakt).

Anonymní hlášení vyžaduje, aby byl problém detailně popsán. Doporučujeme také danou stránku ofotit (pomocí tlačítka klávesnice Print Screen) a uložit jako přílohu hlášení. V případě chybějících podstatných informací nemůžeme případ vyřešit.

Emailové hlášení: Pomocí e-mailu se dá aktivně a efektivně komunikovat, požádat o doplnění potřebných informací a vyřešit tak případ rychleji. Proto tento postup preferujeme.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd