Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Téma měsíce: Kampaň „Back to school“

V souvislosti se startem nového školního roku 2012/2013 spustila organizace Insafe kampaň s názvem „Back to school“. V jejím rámci organizace připravila nástroje pro učitele, které by jim měly usnadnit výuku především v oblasti online bezpečnosti a zodpovědného užívání internetu a nejmodernějších komunikačních technologií. Ke kampani se přidává i Národní centrum bezpečnějšího internetu.

V rámci kampaně „Back to school“ organizace Insafe vydala Chartu online práv dítěte. Jejím cílem je poukázat na fakt, že dítě je v současné době zcela plnohodnotným uživatelem online technologií, majícím svá práva, která by měla být obecně chráněna a dodržována. Přestože děti a mládež patří k nejaktivnějším uživatelům internetu, je dnešní internet světem dospělých. Na dětského uživatele se v něm v podstatě vůbec nemyslí, navíc přítomnost dítěte v online prostoru často vyvolává projevy škodlivého chování, které je zcela nepřípustné.

Veškerá práva, definovaná v „Chartě online práv dítěte“, vychází z Úmluvy o právech dítěte. Její plné znění si lze stáhnout prostřednictvím odkazu ve spodní části stránky.

Ke kampani se připojila i společnost Google, která v prostředí YouTube nabízí deset interaktivních videolekcí, určených pro cílovou skupinu žáků druhého stupně, tzn. ve věku 13 až 17 let. Videolekce jsou určeny pro výchovu žáků především v oblasti zodpovědné a bezpečné práce v online prostředí, a jsou k dispozici v anglickém jazyce. Více informací najdete zde.

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd